Víme, po čem šlapeme?

Lidé by se dali přirovnat ke strakám. Ne, že bychom byli všichni nepoctivci, kteří chtějí nějakým nekalým způsobem přijít k bohatství. Spíše mám na mysli marnivou zálibu ve všem, co se blýská nebo je hezky barevné.
o Proto máme v oblibě drahé kameny.
o Některým z nich dáváme dokonce i mystické nebo ochranitelské vlastnosti.
Jedním z drahokamů je i AMETYST. Tento krásně fialový kámen nosili u sebe jako talisman především lidé, kteří se rádi a často dívali na dno sklenky.
fialový ametyst
– Ametyst prý pomáhá od časté opilosti.
– Zřejmě na tom něco bude, protože v překladu z řečtiny znamená ametyst střízlivý.
Tento drahokam se hledá docela obtížně. Je totiž skrytý v dutinách jiných kamenů. Pokud bychom se ho chtěli pokusit najít, museli bychom do oblasti Krušných hor, na Vysočinu nebo do Jeseníků. Krásu tohoto kamene využil i český král Karel IV., který jím nechal vyzdobit kapli Svatého kříže na hradě Karlštejně.
barevné drahokamy

Kámen s podivnými vlastnostmi

Jedním z nejzajímavějších drahých kamenů je bezesporu OPÁL. Pokud bychom chtěli jeho složení vysvětlit velice jednoduše, asi bychom mohli říci, že je to sprostě křemen smíchaný s vodou.
· Jednou z jeho odrůd je OPÁL ŽLUTÝ, kterému byla připisována magická síla.
· Prý zesiluje charakterové vlastnosti a momentální emocionální stav jeho nositele.
Opál se využívá především pro výrobu šperků. Vkládá se do prstenů nebo náhrdelníků. Tento drahý kámen má jednu zvláštní vlastnost – nedá se brousit, protože je jeho struktura velice nestabilní. Také se snadno odštípne nebo rozbije. Proto se jeho povrch pouze ohlazuje a zaobluje.
oranžový opál
o Také se nedoporučuje opál omývat vodou.
o Má totiž schopnost do sebe vtáhnout nečistoty a pak by změnil svou barvu.
Na jeho údržbu se používá měkký hadr napuštěný strojním olejem. Další jeho zajímavou vlastností je to, že dokáže měnit barvu podle okolní teploty.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Posted in Nezařazené