Malé i velké stany

Blíží se léto a s ním doba dovolených. Kam že to letos pojedete? Pokud si pořídíte stan, je to vlastně celkem jedno, stanovat se dá nejen u nás v České republice, ale také v zahraničí. Jediný rozdíl je asi v tom, že u nás můžete stan vybalit snad v každém lese – pokud tedy nebudete dělat nepořádek a ohrožovat okolí například požárem. V cizině je stanování mimo vyhrazená místa zakázané. Kempy však na rozdíl od odlehlých lesů přinášejí daleko větší komfort v podobě restaurací, toalet a sprch.

Jaký stan vybrat?
Pokud nechcete pod stanem mrznout nebo plavat – to v případě nenadálých dešťů – určitě si nekupujte levné stany v supermarketech. Ty jsou dobré tak akorát pro děti na zahrádku, aby se mohly o prázdninách vyřádit.

Stany se dělí na dva typy:
1. Stany pro pobyt v přírodě, volný čas a kempování – ty jsou jednoplášťové a cenově dostupnější.
2. Outdoorové stany – ty jsou pro náročnější turistiku i aktivity. Bývají dvouplášťové, a tak dobře ochrání proti větru, dešti i UV zářením.

Podle čeho stan vybírat:
· Nejprve je potřeba si ujasnit, ve kterém prostředí ho budete využívat.
· Důraz klaďte nejen na funkčnost a kvalitu provedení, ale také na odolnost, trvanlivost a váhu stanu.
· Důležitá je samostatnost konstrukce, díky níž se dá stan postavit v jakémkoliv terénu i za jakéhokoliv počasí.
· Důležitá je také správně zvednutá podlážka, která chrání před vlhkem. Větrací otvory zase zajišťují dobré odvětrávání.
· Také barva stanu hraje svou roli, určuje totiž to, jak bude stan viditelný pro okolí, ale také, kolik světla bude uvnitř.
· Nezapomeňte na různé přihrádky, kapsy a pouta, do kterých můžete odložit telefon, baterku či jiné drobnosti.
· Obal na stan by měl mít velké otvory, aby se vám stan dobře balil a uchovával.
· Velikost stanu vždy vybírejte podle toho, jak početná bude vaše parta. Pokud jezdíte jen ve dvou, stačí menší stan. Jestliže máte rodinu a děti, je vhodné vybírat stany vetší, se dvěma ložnicemi a s předsíňkou, která nejenže chrání před vlkem a deštěm, ale slouží také jako odkládací prostor pro boty a tašky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Posted in Nezařazené