Jak získat výhodný úvěr?

Pokud jste se dostali do situace, kdy si potřebujete půjčit od banky peníze, rozhodně se nemáte za co stydět. I v dnešní době tuto možnost využívá spousta lidí, a možná ještě více než kdy předtím. Naše rezervy se vlivem inflace rychle tenčí a nemáme zkrátka peníze na všechno, co potřebujeme. Lidé si berou půjčky na rozjezd svého podnikání, na vzdělávání, nákup nemovitosti, nákup auta nebo i ze zdravotních důvodů. Některé zdravotní zákroky, které neplatí pojišťovna se šplhají cenou do výšky i několik stovek tisíc.

hypotéka

Jaké tedy máte možnosti? Můžete si samozřejmě vzít běžný spotřebitelský úvěr, který nabízí každá banka a také spoustu nebankovních společností. Spotřebitelské úvěry se liší v hodně věcech. Každá banka má nastavené trochu jiné podmínky pro jejich získaní. Některé pečlivě ověřují vaše příjmy, u některých máte třeba předschválené limity, kdy příjmy dokládat nemusíte. To bývá zejména u vaší hlavní banky. Liší se také úrok, který vám banka nastaví. Proto, pokud si chcete půjčku brát, je dobré si dopředu zjistit více nabídek u různých bank a společností a poté je porovnat. Určitě neberte první nabídku, která se vám namane. Především, pokud máte dostatečně vysoké příjmy a je tedy pravděpodobné, že nebude problém půjčku dostat.

hypotéka

Trochu výhodnější možností pro vás může být americká hypotéka. K té potřebujete mít ve vlastnictví nemovitost, kterou se můžete za své půjčené peníze zaručit. Pozor, je tu tedy riziko, že jestli nebudete dluh řádně splácet, můžete o svou nemovitost přijít. Ale pokud budete řádně splácet, jak máte, získáte výhodnější možnost financování, než je spotřebitelský úvěr. U americké hypotéky je bankám v podstatě jedno, na co peníze použijete. Nabídnou vám ale lepší úrok, než u spotřebitelského úvěru a taky možnou delší dobu splácení, která je podobná jako u klasické hypotéky. Pokud vaše banka nenabízí možnost americké hypotéky nebo se bojíte, že byste na ni u banky nedosáhli, máte ještě možnost americké nebankovní hypotéky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup