Typy webových aplikací, které vám mohou přivést nové klienty

Způsobů, kterými můžete ke svým produktům a službám online přitáhnout více klientů a uživatelů, je stále hodně. Jedním z nich je také vývoj nových aplikací, které můžete použít jako způsob marketingu i rozšíření své činnosti. Programování webových aplikací má svá specifika a rozhodně potřebujete odborný tým, který vám pomůže s designem, kódováním i vizualizací. Existují tři kategorie, ze kterých můžete volit podle toho, kolik vzájemně spolupracujících vrstev se tam nachází.

Plánování programování aplikace

Jednovrstvá architektura

Tento typ je naprostý standard, který je vhodný pro začátek a pro menší podnikatele. Jde o nejlevnější možnost, kterou můžete využít. Možná nedokáže zázraky, ale můžete s ní i přesto dosáhnout velmi dobrých výsledků. Ideálním využitím tohoto typu je např. e-shop. Výhodou je jednoduché používání a změny. Bohužel se zde hůře pracuje s JavaScriptem a nelze k tomu vyvinout i stejně fungující mobilní aplikaci.

Dvou a vícevrstvá architektura

Zde máte mnohem větší možnosti, ale musíte počítat i s vyšší cenou. Jednoduše zde můžete používat rezervační systém, velké úložiště a mnohem větší množství dat. Výhodou je, že bude dobře pracovat JavaScript, stránky se mnohem rychleji a plynuleji načítají, což potěší každého uživatele. Zároveň ji můžete propojit s mobilním programem, aniž byste museli dělat obrovské změny. Nevýhodou jsou pouze vyšší náklady na vývoj a provoz.

Aplikace marketing uživatelé

Microservices architektura

Microservices je speciální typ, který využijete hlavně na místech, kde budou lidé používat odlišně jednotlivé části systému. Jedná se o variantu, která sestává z mnoha mikroslužeb. Tyto služby fungují samostatně, ale jsou schované v jednom velkém systému, aby splňovaly požadavky uživatelů. Velkou výhodou je, že se klienti mohou dostat jen k částem, které si zaplatili a ostatní budou využívat jiní klienti. Nevýhodou jsou poměrně vysoké náklady na vývoj, provoz, hardware a správu systému. Navíc se musí neustále kontrolovat, jestli spolu mikroslužby fungují správně.