O vlastnostech juty

Je to čistě přírodní textilie – přírodní vlákna mají jednu podstatnou výhodu – jsou příjemná na dotek a působí přirozeně. Ne každý dobře snáší syntetické materiály, mnozí z nás se cítí lépe v bavlněném oblečení a máme také raději bavlněné spodní prádlo či ponožky. Juta je čistě přírodní záležitost, stejně jako bavlna či hedvábí.

přírodní juta

Je levná – výhodná je i její cena, záleží pochopitelně na gramáži a způsobu výroby textilie, zda je tkaná či netkaná, ale v zásadě jde o levné materiály a dobře dostupné.

Velmi dlouhá životnost – jutová vlákna mají velmi dlouhou životnost, mohou vám sloužit v místnosti i při kontaktu se slunečním zářením řadu let. Máme vyzkoušeno, že jutové potahy nábytku a bytové dekorace v interiéru plnily svůj účel v takřka nezměněné kvalitě i déle, než třicet let.

dekorace s jutou a kořením

Kombinace se dřevem – juta https://www.prima-obchod.cz/produkty/latky/juta-imitace-juty-filc-a-korek se dobře doplňuje se dřevem, zvláště tím přírodním, v přirozených odstínech, jako je borovice nebo modřín. Pěkně kontrastuje i s lazurami třešeň nebo teak, ostatně sami se o tom můžete přesvědčit na nějakém zkušebním vzorku.

Vyniká se zelenými rostlinami – zelená barva pokojových rostlin, případně kvetoucích, či různých květinových aranžmá se s jutou dobře doplňují, vytváří harmonický celek, přírodní dekoraci, s níž uspějete v obývacím pokoji, v zimní zahradě, na zahradní terase, pod pergolou či v altánu. Jutě nevadí vyšší vlhkost vzduchu od dešťových srážek, ani vyšší vlhkost v bytě.

Perfektní kombinace s bílou barvou – s jutou se velmi často můžete setkat např. při výzdobách slavnostních tabulí na svatbách, promocích, narozeninových oslavách, maturitních či abiturientských večírků, anebo třeba u svátečního štědrovečerního stolu. Juta také pěkně vynikne v kombinaci s bílou malbou stěn obytných místností, působí tu přirozeně a vkusně jako kontrastující prvek. Dobře vypadá i v souladu s pastelovými barvami malby stěn či jednobarevných koberců.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup