Několik tipů pro zrychlení Vašeho notebooku

Ve chvílích, kdy máte na notebooku rozpracovaný nějaký důležitý projekt (který jste si samozřejmě v procesu práce neuložili) nebo potřebujete něco rychle udělat, je velice mrzuté, když se přístroj zpomalí, anebo dokonce totálně zamrzne. Tehdy Vám asi nezbyde nic jiného než si dát nohy na stůl a čekat, až se umoudří. Nejlepším řešením na tento problém je však prevence. V následujících řádcích Vám tedy představíme pár tipů, jak přimět Váš notebook k tomu, aby lépe spolupracoval.
 diář u notebooku
Používat notebook jako úschovnu? Ale kdeže!
Jedním z asi nejčastějších důvodů zpomaleného počítače je jeho používání ála úschovna souborů – dokumenty, filmy, fotky, to všechno zabere místa, kolik si ani nedokážete představit. Doporučujeme tedy se jednou za čas probrat všemi soubory, které máte uložené, vymazat ty, co už nepotřebujete, a zbylé si přetáhnout na flash disk nebo externí disk. Místo na těchto discích se pohybuje v řádech GB až TB (to zejména v případě externích disků), a tak se na ně všechny Vaše soubory pravděpodobně lehce vejdou. Chytrým krokem v tomto případě je i zálohování si extra důležitých souborů na více míst, protože technika přeci jen není vždy stoprocentně spolehlivá. V tomto případě tedy budete svůj notebook používat jen na aplikace.
 čerstvá káva
Počítačový detergent
Další možnost, jak zrychlit notebook je nainstalovat si do něj některé optimalizační programy – ty za Vás například promažou soubory cookies, historii v prohlížeči, neplatné záznamy v registru a celkově vše, co není v počítači nijak užitečné a jen zabírá místo. Nejznámější z programů s touto funkcí je asi CCleaner, dále je možné si zdarma stáhnout i Advanced SystemCare, Revo Uninstaller Free či Ashampoo WinOptimizer Free. Zdarma k vyzkoušení jsou poté programy jako PC Cleaner, AVG PC Tuneup a Asoftis PC Cleaner.
 
Chovejte se ke svému notebooku hezky
Dále je nutné zmínit i to, že průběh operací v počítači neurychlíte ani například tím, pokud ho necháte přehřát, nataháte si do něj – v případě nepoužívání antivirového programu – viry (zde je ale nutné zmínit, že pokud naráz pracují dva a více antivirových programů, může to Váš počítač zpomalit taktéž) a nebudete ho pravidelně restartovávat. Celková péče je bezpochyby zásadní a má na výkon počítače značný vliv.