Nabízí se možnost zakoupení mobilního domu

Bohužel ceny domů a bytů v Česku stále rostou a to je dané i tou možností, že je velmi těžké na ně finančně dosáhnout, pokud se neprojde schvalovacími procesy, které jsou snad rok od roku náročnější. Samozřejmě se říká, že naděje umírá jako poslední a tak toto období skutečně nahrává nejrůznějšímu alternativnímu řešení.
mobilní domek
V podstatě se nabízí možnost, kdy do popředí vystupují levné mobilní domy, kterou jsou sice levnou alternativou klasického bydlení, ale na druhou stranu více dostupnou. Jejich prodej a celkově zájem o ně stále roste. Není divu, vždyť nový se dá pořídit od desítek tisíc až třeba do hodnoty miliónu. Záleží na velikosti, provedení, případném zateplení a dalších doplňcích podle požadavků kupujících. Pro jeho provoz je nutné mít svůj vlastní pozemek nebo pronajatý, ale majitel musí souhlasit s daným objektem na svém pozemku. Dále je nutná přípojka na vodu a elektřinu.

cestování s karavany

Maringotka versus mobilheim

Maringotky byly hodně rozšířené v době kočovného života, sloužily k přespání, ale i k plnohodnotnému životu. Hlavně jsme se s nimi setkávali u kolotočů, cirkusů a podobně. Zkrátka kočovný život by bez nich neexistoval. Postupně se ale začaly vylepšovat, i když mnohé nahradily obytné karavany. Poté od dřevěné maringotky je pouhý krůček k mobilnímu domu. Jen ho není tak jednoduché přepravit, i když většina z nich má dokonce svůj vlastní podvozek. Také vnitřní uspořádání se velmi přiblížilo běžným standardním požadavkům moderní doby. Díky oblibě se ale čím dál více nelíbí stavebním úřadům, proto je vždy lepší si zjistit, zdali naše nové bydlení bude v souladu s územním plánem. V podstatě zde se skutečně jedná o rychlé, ekonomické a efektivní řešení.
stodola slaměných balíků

Kvalitní bydlení

Výrobci si především zakládají na spokojenosti zákazníků a tak se dají mobilní domy udělat přesně na jejich přání. Vyznačují se především nízkými energetickými nároky a také samozřejmě rychlostí zakázky. Tudíž bydlet se dá v poměrně krátké době. Samozřejmě dřevostavba je realizovaná za nejpřísnějších kritérií, podle mezinárodních norem. Není třeba se pak obávat kvalitního provedení mobilheimu i pro celoroční období, což je skutečnou náhradou plnohodnotného klasického bydlení. Uvnitř nalezneme vše, to co bychom nalezli v bytě. Chodbičku, sociální zařízení, kuchyni, ložnici, obývací pokoj, případně další místnosti. O dopravu a usazení mobilního domu se postará prodejce, stejně tak jako navrhne financování. Není skutečně jednodušší cesta k vlastnímu bydlení.