Jak dodržet dietu i během dovolené?

Dovolená u moře či v horách je skvělý způsob, jak si můžeme odpočinou od každodenního stresu v práci a načerpat tolik potřebnou novou energii. Pro spoustu lidí, kteří si hlídají stravu nebo dodržují speciální dietu pro redukci hmotnosti, to však znamená stres a strach z toho, že přiberou nebo svůj stravní režim poruší. V tomto článku se dozvíte několik tipů a rad, jak tyto nepříjemné pocity překonat a dovolenou si naplno užít!

dovolená na horách

Příprava je klíčová

Pokud jedete do hotelového rezortu, kde budete mít stravu zajištěnou prostřednictvím all-inclusive, nemusíte přípravám věnovat tolik času. Jídla budete mít po celý pobyt dostatek a pravděpodobně budete mít také přístup ke spoustě čerstvé zeleniny a ovoce, jakož i ke kvalitním zdrojům bílkovin jako je maso či vejce.

Jiná situace ovšem nastává, pokud si na dovolené budete vařit sami. Spoustu lidí se obává toho, že v místních obchodech nebudou mít k dostání potraviny, které jsou zvyklí v režimu konzumovat. Proto je vhodné připravit se na prvních pár dní vaší dovolené. Do krabiček si zabalte například tofu, oříšky a další potraviny, jež konzumujete na denní bází. Jestliže jste milovníci nejrůznějších semínek, pořiďte sáčky na zip 2pack, která vám umožní přepravit vaše oblíbené pochutiny, bez toho aniž by se rozsypaly po celém kufru.

Nesnažte se o dokonalost

Dovolená a cestování je především o sbírání zážitků. Z tohoto důvodu se jídlem tolik nestresujte a čas v zahraničí si naplno užijte. Věřte, že za pár let nebudete vzpomínat na to, jak jste i během svých cest perfektně dodržovali svůj stravní režim. To co vás později bude hřát u srdce jsou nezapomenutelné vzpomínky na chvíle strávené s vašimi přáteli či rodinou.

jídlo na snídani

Věřte, že pár dezertů po večeři nebo hamburger celý váš progres nepokazí. Dbejte však na to, aby se vaše stravování během dovolené nezvrhlo v několika denní či dokonce týdenní přejídání. Pokud se tak stane, je nutné zamyslet se nad vaší dietou, protože s velkou pravděpodobností je váš kalorický deficit příliš velký a stravovací plán je velmi restriktivní, což bude potřeba změnit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup