Důležitá péče o domácnost

Díky spoustě moderních vymožeností je život v současné době snadný a péče o domácnost nezabere zdaleka tolik času. O naše pomocníky se ale musíme dobře starat, aby fungovali jak mají. Pokud nejste odborníci, nic sami nemontujte, ani neopravujte, protože hrozí riziko, že to ještě zhoršíte. Nemůžete-li dlouho otálet, využijte služeb instalatéra nonstop. A nezapomínejte, že čím lepší péče, tím méně starostí.

opravář u dřezu

Myčka

Jednou z nejoblíbenějších vymožeností moderní doby, je myčka nádobí. Naskládáte tam nádobí, přidáte tabletu a myčka vykoná veškerou práci za vás. Zbavíte se tak povinnosti stání u dřezu a máčení rukou ve špinavé vodě. Myčka má rovněž menší spotřebu vody, tudíž je šetrnější k vaší peněžence i k životnímu prostředí. Je však důležité nezapomínat čistit sítko, přidávat pravidelně sůl do myčky, a nedávat tam nádobí plné zbytků, které by mohly odtok ucpat.

Pračka

Při praní v pračce přidávejte přesně odměřené množství pracího prášku, ať pračku nezničíte. Rovněž nezapomínejte pravidelně čistit filtr.

Sušička

Konec věšení oblečení na domácím sušáku, nebo na balkoně. Jednoduše přehodíte prádlo z pračky do sušičky, počkáte, a pak jej vyndáte teplé a suché. A bez žehlení. No není to úžasné? Nezapomínejte však čistit filtr, ve kterém se zachytává prach a žmolky. Pokud nemáte sušičku napojenou na odtok, musíte také pravidelně vylévat vodu. V rámci šetření tuto vodu můžete ještě využít, například do žehličky, nebo parního čističe.

kuchyňské spotřebiče

Odpady

Dávejte si pozor, co vyléváte do odpadu. Do dřezu nevylévejte olej, mléko, ani vodou zředěné zbytky, jinak odpad ucpete. Do záchodu také olej nepatří. Rovněž nesypte do záchodu kočkolit, ani zbytky, ať toaletu neucpete.

Rychlovarná konvice

Ačkoliv obecně není rychlovarná konvice drahá záležitost, je potřeba o ni správně pečovat. Chcete-li předejít vodnímu kameni a usazeninám, vždy vylejte zbylou vodu, a pravidelně v konvici vyvařujte vodu s octem.

V případě že se vám doma něco rozbije, nebo to jen nefunguje tak, jak má, volejte odborníky. Někteří instalatéři si však za práci účtují nesmyslné částky, a ještě si na ně počkátee. Potřebujete-li rychlou pomoc za rozumnou cenu, můžete se obrátit na rodinnou firmu A.K. Servis.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup