Co takhle podnikání pořádáním táborů?

V létě se nudíte a rádi byste udělali něco pro ostatní. K tomu se zajímáte o činnost, díky které jsou děti z celé republiky schopny přijet až k vám. Toto jsou skvělé předpoklady k založení vlastního tábora. Je k tomu potřeba jen pár důležitých věcí, které vám s rozjezdem a hladkým chodem tábora pomohou.

plážové chatky

Prostory pro všechny

Když už si chcete založit dětský tábor, je třeba mít k tomu prostory a určité sanitární předpoklady ke konání táborů. Buďto můžete mít již připravené chatky, nebo si mají návštěvníci přivézt vlastní stany… Záleží na tom, jaký druh tábora chcete vlastnit. Pokud se chcete zaměřit na přírodní témata, jako například turistika, cyklistika, myslivectví, hodí se pro děti a pro vás stanová varianta. Stačí pouze zajistit místo, kde mohou být stany v bezpečné vzdálenosti do sebe, někde, kde nehrozí záplava stanů při větším dešti a také je třeba myslet na stín. Při letních měsících by mohlo dojít k přehřátí vnitřku stanu a děti by neměly kde odpočívat.

Pokud se chystáte pořádat tábory pravidelně, i mimo letní sezónu, hodí se mít předpřipravené chatky, nebo místnosti v domě či stodole. Toto se uplatňuje zejména u táborů s koňmi nebo jinými zvířaty. Musíte v tomto případě počítat s náklady souvisejícími se stavbou a celkovým zařízením areálu. Jako například elektřina, tekoucí voda (kterou můžete vyřešit společnými sprchami) a podobně.

Mam prostory, co dál?

Jako další krok je důležité zajistit vše potřebné pro život táborníků. Což znamená sprchy, funkční záchody, a hlavně dostatek potravin pro všechny. Je dobré si udělat plán jídel, které budete chtít vařit. Každý den by měli mít něco jiného a potrava by měla být vyvážená. Také musíme dávat pozor na alergiky.
kempování u lesa

Jak se o nás ostatní dozví?

V době sezóny (léto) se o vás určitě někdo dozví prostřednictvím sociálních sítí, nebo webové stránky, která bude propagovat vaše akce. Je třeba vše udělat poutavě, ale zase si moc nevymýšlet nesplnitelné aktivity. Pokud pracujeme se zvířaty, musíme je mít připravené a vychované v oblasti práce s dětmi. Také se musíme rozhodnout, jestli tábor bude pro profesionály, nebo začátečníky. Záleží na naší vlastní kompetenci a schopnosti pomáhat úplným nováčkům.

Vlastnit tábor je skvělá činnost, která vám rozhodně zpestří letní dny. A pokud vás to bude bavit, můžete své tábory rozšířit o další turnusy i mimo sezonu!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Posted in Nezařazené