Adekvátní péče o vlasy

Lidské vlasy trpí zejména v letních měsících, kdy na ně působí sluneční paprsky, jsou vystavovány přemírou koupelí v chlorovaných bazénech, ale škodí jim i sůl, která se na nich usadí po celodenním dovádění v moři. Vlivem těchto faktorů, dochází k poškození proteinu ve vlasu, k jeho oslabení a vysoušení. 
konce vlasů

„Na kvalitu lidských vlasů má překvapivě neblahý vliv i obyčejná kohoutková voda, která běžně obsahuje měď “, říká doktorka Tomasová z Mezinárodního institutu pro výzkum vlasů PANTENE. Tomasová dále vysvětluje že „částečky mědi se usazují ve vlasech a pronikají ž k samotnému středu vlasového vlákna. Výsledkem jsou roztřepené konečky a poletující vlasy“.

Ani zima a s ní spojené nošení čepic, vlasům příliš neprospívá. Více se vysušují, lámou a ve větší míře vypadávají. Je tedy důležité jim po celý rok dopřát adekvátní péči.

–          pokud se vaše vlasy nemastí, nemyjte je příliš často, ideálně jednou za čtyři, až pět dní

–          k mytí použijte teplou, nikoliv však horkou vodu…zbytečně byste tímto pobízeli k aktivitě mazové žlázy

–          používejte kvalitní šampony a hydratační kondicionéry

–          barveným vlasům dopřejte bezoplachový výživný krém, který vlas uzavře a vyhladí, bez pocitu
ztěžknutí finálního účesu

–            po umytí hlavu lehce zabalte do ručníku a bez zbytečného tření vlasů, je nechte pár minut odpočívat. Potom zlehka rozčesejte. Ideálně je nechte oschnout přirozeným prouděním vzduchu, ale většina z nás určitě sáhne po fénu a žehličce. I v tomto případě dbejte na teplotu, aby se vlasy zbytečně nepřesoušely.

–            každý účes si zaslouží pravidelnou péči odborníka, ať už se jedná ocelkový střih, nebo pouze o
zastřižení konečků 

 stříhání vlasů

Adekvátní péče o vlasy by měla být v dnešní době úplnou samozřejmostí, protože patří v podstatě do oblasti osobní hygieny, kterou bychom neměli v žádných ohledech zanedbávat   


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup