Zázračná zimní dovolená

Pod pojmem dovolená si mnoho z nás vybaví dlouhé písečné pláže, výlety po České republice nebo v zahraničí, vysokohorské túry a podobně, zkrátka činnosti, které máme rádi v letním období. Mnoho psychologů propaguje dovolenou trvající minimálně 14 dní, až za těchto 14 dní bez pracovního tempa si dokážeme řádně odpočinout, nabrat nové síly. Někteří psychologové přicházejí s novinkou, která je velmi důležitá a tou je zimní dovolená.
běžkařská stopa
Jedná se o minimálně týdenní dovolenou, kterou strávíme v zimním prostředí, nejlépe tam, kde je sníh a mráz. Střídání ročních období je pro naši psychiku velmi důležité. Sice žijeme v podnebném mírném pásmu, ovšem zimy jsou stále kratší a teplejší.
Naší psychice proto prospěje strávit minimálně týden zimními radovánkami jako v dětství. Výběr je již pouze na vás, zda zvolíte bruslení, lyžování, sáňkování, anebo obyčejné procházky zasněženou krajinou. Je proto vhodné navštívit horské oblasti, jak v Čechách nebo v zahraničí. V zahraničí mají jistou výhodu formou ledovce a vyšších horských poloh.
Pokud si chcete dobře odpočinout, vyrazte tedy na týden do hor. Dnes již všechna střediska nabízejí mnoho aktivit, takže si vybere určitě každý. Můžete využít mnoho sjezdovek na lyžování nebo snowboarding, ale také mnoho uplavených tras pro běžkování. Pro děti bývá také snowtubing, který ale zaručeně pobaví i dospělé. Velká města anebo jihočeské Lipno nabízejí také upravené ledové plochy pro bezpečné bruslení. A kdo nemá rád žádné zimní sporty, tak může při relaxaci v horách vyrazit na procházky. Téměř v každém horském středisku najdete také hotel, jehož součást je wellness zóna, která k relaxaci přímo láká.
sáňky ve sněhu
Pokud vyzkoušíte pravidelné střídání čtrnáctidenní letní a týdenní zimní dovolené, určitě nám dáte za pravdu a bude se cítit mnohem odpočatější a naberete mnoho sil do vaší další práce, kde překonáváte různé úkoly a dostáváte se do stresu a spěchu.