Zábava s laserem

Svět se neustále zdokonaluje a ani zábava v tomto ohledu nezůstává stranou. Hraní si na vojáky nevyjímaje.
Když jsme byli malí my, hráli jsme si na vojáky zpravidla tak, že jsme se s ostatními kluky odebrali někam na louku za vesnicí nebo do lesa, tam jsme si ulomili nebo sebrali k tomuto účelu vyhovující větve, symbolizující v naší fantazii zbraně, a už to jelo.
lightshow laser
Každý z nás byl učiněným válečným hrdinou, každý z nás pomyslně střílel jako o závod. A nakonec jsme se nejednou třeba i zcela nevojensky nedisciplinovaně poprali ve chvíli, kdy ten zastřelený trval na tom, že zastřelený není, a odmítal ležet na zemi v imaginárním tratolišti krve.
Dnes už je ale pochopitelně jiná doba. Není vyloučeno, že si i dnes někde počínají kluci podobně jako my tehdy, jisté však je to, že dnešní děti už mívají přece jenom vyšší nároky. Nároky nejednou vysoké natolik, že už je neuspokojí ani nějaké ty stříkací pistolky, ba ani téměř dokonalé repliky skutečných zbraní.
Dnes už se prostě žádá víc. A proto už existuje i .
Tato laserová zábava spočívá v tom, že se nějaká parta přátel sebere a vyrazí za netradičním zdrojem poutavé zábavy, která vás jen tak neomrzí a jež spočívá v tom, že se každý může stát učiněným akčním hrdinou s laserovou zbraní, jež je „jako opravdická“, ač ve skutečnosti nemůže ublížit, jsa zcela bezpečnou.
laserové dělo
Lidé tak pobíhají po speciálně upravené místnosti s rádoby pistolí a bodují tím, že zasáhnou své protihráče, přičemž však nesmí zároveň zapomínat ani na svoji sebeobranu, jelikož zásah jich samotných je naopak oslabuje. A činí se tak, jak už to tak bývá, s jediným úmyslem – zvítězit nad těmi druhými.
Této aktivitě se může věnovat prakticky kdokoliv. Mladí stejně jako starší, muži stejně jako ženy či děti, bohatí stejně jako ti, kdo mají hlouběji do kapsy.
Pro to, aby se člověk tímto způsobem vyřádil, netřeba udělat zase nic až tak složitého. Hlavní je sehnat aspoň pár lidí, kteří by se rozdělili do dvou skupin, ‚válčících‘ proti sobě. Lidí, kteří jsou ochotni se hýbat a nikoliv jenom povalovat, protože tato hra rozhodně není pro gaučové typy. Je akční a účastníci si při ní věru dají do těla.
Což ale zjevně není na škodu. Protože kdyby to vadilo, lidé by o podobnou kratochvíli neměli zájem. A ten naopak mívají, a to vzrůstající. Denně se této kratochvíli věnují tisíce lidí po celém světě.
A vůbec jim nevadí, že jsou při tom vesměs v přeneseném i nepřeneseném smyslu slova jako střelení.