Tipy, díky kterým vám vydrží řezané květiny mnohem déle

Řezané květiny patří mezi ozdobu interiéru a o to víc si jich budeme vážit, pokud jsou darované. Jejich krásu však můžeme obdivovat pouze několik dní. Existují ale některé triky, díky kterým si jejich krásné květenství můžete užívat o několik dní déle.

bílomodrá kytička

Květiny, které natrháte na zahrádce nebo koupené v letních měsících vydrží ve váze o poznání déle než ty, které koupíme v zimě. Proč tomu tak je? Je to způsobeno teplotním šokem, který musí květiny absolvovat, navíc jsou k nám často dováženy až ze vzdáleného Nizozemska. Jejich země původu tak může být vzdálená i několik set kilometrů daleko. Květiny tak musí absolvovat velmi dlouhou cestu, kdy cestují ve chladicích boxech. Jakmile si je pak dáte doma do vázy, vydrží pár dní a opadají. 

 

# Tip č. 1

Při výběru květin klaďte velký důraz na jejich správné zabalení do ochranného papíru, díky kterému květiny lépe přečkají mrazivou cestu domů. Doma je nejprve i s obalem vložte do vody alespoň na hodinu. Než je dáte do vázy, ještě je seřízněte o pár centimetrů, abyste odstranili případné oschlé pletivo, které by už nedokázalo přijímat vodu. Květiny nechejte v chladnější chodbě třeba přes noc, aby se dokázaly aklimatizovat.

kytice tulipánů s růžemi

# Tip č. 2

Do vázy nelijte vodu přímo z vodovodu, ale nechte jí alespoň chvilku odstát nebo ji převařte. Použít můžete tu, která vám zbyla z rána v rychlovarné konvici od snídaně, stačí, aby byla pouze vychladlá. Vázu neplňte až po okraj, bohatě stačí, pokud bude pod vodou 1/3 stonku. Nízko položené stonky odtrhněte, ve vodě by mohly postupně uhnívat.

 

# Tip č. 3

V každém květinářství by vám ke květině měli přibalit navíc sáček s výživou, která by měla květiny nejenom vyživovat, ale zabránit i množení bakterií ve vodě. Navíc můžete přidat i pár kapek citronové šťávy nebo octa, která bude účinkovat podobně. Stejně dobře účinkuje i čistý alkohol nebo rozdrcený aspirin.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup