Tajemství

Každý z nás má tajemství. S některými se svěříme našim nejbližším (rodině, přátelům, nebo partnerovi), o některých bychom se rádi svěřili, ale bojíme se reakce a některá si chceme vzít s sebou do hrobu. Je potřeba rozlišovat podstatná tajemství, které mohou ovlivnit život lidí okolo nás a nepodstatné tajemství, které nikoho neovlivní.
šepot tajemství.jpg
Ale která tajemství o našich životech bychom měli říkat našim milovaným dětem? To je otázka, kterou si pokládá bezpochyby mnoho rodičů, takže v tom zaručeně nejste samy.
Komunikace velice důležitým faktorem, a to obzvlášť mezi rodičem a dítětem. Když si například matka se svou dcerou povídají, upevňuje to vzájemnou vazbu, která je důležitá především u dospívajících dívek. Není nic lepšího, když je maminka dívky zároveň její nejlepší kamarádkou. Když se dívka svěřuje své mamince se svými tajnostmi (ať se jedná o kluky, o školu, o její trápení nebo radosti), je to znamení důvěry v jejich vzájemném vztahu. Ale která tajemství bychom my, rodiče, měli říkat našim dětem a které bychom si naopak měli nechat pro sebe?
Patříte mezi takové rodiče, kteří měli, jak se říká, bouřlivá léta mladí? Bojíte se, že je vaše dítě po vás a chcete mu dát cenné rady do života, ale nevíte kolik mu toho můžete říct? Bojíte se, že má pře vámi vaše dítě tajemství, které by mohlo značně ovlivnit jeho budoucí život?
Je mnoho informací, které jsou nepodstatné a je dokonce potřeba si o nich povídat. Jak poznat ty, které podstatnými jsou a mohou ovlivnit životy našich dětí? Je to velice složité a taky individuální v každé rodině, protože každé dítě je povahově úplně jiné.
prst na rtech.jpg
Závěrem napíši jen to, že věřím, že toho máte se svým dospívajícím dítětem pokaždé plnou hlavu. Uklidním vás- věřte, že v tom nejste nikdy samy, protože před takovým rozhodnutím ohledně svých dětí stojí mnoho rodičů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup