Region Hong Kong

Jeho oficiální název je Zvláštní administrativní oblast Čínské lidové republiky Hong Kong a podléhá správě Číny jen v několika málo aspektech. Aktuálně se však v tomto městě objevují masivní demonstrace místních obyvatel a pro turisty se tak město stává téměř nebezpečné. Pokud si však odmyslíme tyto problémy, jedná se o destinaci, která je pro návštěvníky velmi přitažlivá. Ačkoliv je to místo plné rozdílů mezi chudinskými a luxusními čtvrtěmi, patří k nejhustěji obydleným městům světa. Potvrzuje to číslo hustoty obydlení, 6 326 obyvatel na kilometr čtvereční. Přitom je zde ale necelých 7 milionů obyvatel. Co vlastně v Hong Kongu můžete navštívit?

Tian Tian Buddha

Vzhůru do výšin

Asi největší dominantou města je vlastně jeho relativně přírodní část a to vrchol jménem Victoria Peak, 554 metrů vysoký, tyčící se vysoko nad mrakodrapy. Z hory je překrásný výhled na celé město společně s ostrůvky a zátokami, které jej obklopují. Nejvyšší horou, která zůstává přístupná je však Lantau Peak na ostrově Lantau, je vysoká 957 metrů. Centrum města se nachází na poloostrově a můžeme zde najít síť mrakodrapů a obchodní čtvrť nazývanou Kowloon. Město je velmi hustě osídlené a zastavěné. Avšak najdeme tu i Hong Kongský park s klidem v duši. Avenue of stars je nábřeží, ze kterého lze přes zátoku pozorovat hlavní mrakodrapy. Nábřeží se stává vyhlášenou promenádou a každý večer přesně v 8 hodin se koná desetiminutová světelná show, při níž se všechny mrakodrapy rozsvítí a do rytmu hudby světelně tančí.  
Hong Kong zátoka

Ostrov Lantau

Na ostrově už se vzdalujeme dál od města, ale přesto lze se sem dopravit bez obtíží. Pokud si chcete odpočinout od hustoty Hong Kongu, můžete vyrazit víc do přírody, lanovkou nebo pěšky a stanout přímo u nohou velké sochy Buddhy zvané Tian Tian. Odtud je opět krásný výhled na moře, zátoky i nejdelší most na světě. O ještě větší kus dál si můžete autobusem pohodlně zajet do rybářské vesničky Tai O, kde poznáte místní kulturu i historii a zároveň život prostého obyvatelstva, jež žije v chatrčích obklopených mořem a rybami.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup