Přírodní úkazy jsou strašákem pro ekonomiku

Není to ani tak dávno, co proběhl internetem dokument o solárních bouřích. Taková solární bouře může pěkně zamávat celým našim světem, pokud nepřijdeme na způsob, jak to všechno dělat bez elektřiny a elektroniky, což ještě chvíli potrvá. Sluneční bouře zasáhne planetu každých sto či dvě stě let, a právě nyní je toliko očekávány další úder. Jak vlastně taková bouře může ovlivnit ekonomiku celého světa a proč to bude nesmírně a hrozně moc špatné? (tedy jak pro koho)
silueta člověka

Vymažou se účty, se vším

Bouře zasáhne celou planetu, vyruší některé její přirozené funkce a pěkně nám vyzkratuje každý kousek drátu na planetě. Víte, co to znamená? Že smaže veškeré informace, uložené na internetu. A nebude to jenom internet, který padne, ale také veškerá elektronika bude nepoužitelná. Co to znamená? To znamená, že až taková bouře udeří, nebudou žádní dlužníci, ale nebude také nikdo, kdo by měl nějaké peníze. Většina měny je totiž uložena na internetových bankovních účtech, veškerá měna je spíše elektronická než pevná. Kdo dneska u sebe nosí hotovost? Hrstka lidí, zbytek platí kartou. A to všechno bude ztraceno. A teď je otázka, jak s tím? Budete si tisknout obrázky z účtu nebo si budete stahovat hotovost z bank? Ani banky nemají dostatek měny, kterou by mohly vydat.
demonstrace v hamburku

Komunikace se přeruší

Ekonomiku to nezasáhne jenom z hlediska měny. Pro dnešní globální ekonomiku je nutná komunikace, co nejrychlejší, z Amsterdamu až do Tokya. A pokud tohle nebude možné, celá ekonomika se zhroutí. Ta lokální, z vesnice do vesnice, na tom bude dobře, relativně. Ta národní, evropská, světová, ta bude naprosto zhroucená. A všichni budeme pobíhat a rabovat. Ne, že by se člověk netěšil, ale těžko se vyrovnává s tím, že lidé budou začínat doslova od nuly. Něco takového lidi v minulém století, když se to stalo naposledy, nijak nezajímalo, maximálně jim vyhořely kabely a veřejné osvětlení, ale dnes by to byl problém gargantuovských rozměrů, ze kterého by se celá naše planeta vzpamatovávala těžce a dlouze.

Posted in Nezařazené