Mají nebankovní americké hypotéky na našem trhu šanci?

Pokud si chcete požádat o hypotéku, velmi brzy zjistíte, že jí existuje mnoho nejrůznějších druhů. Pro laika tak může být někdy problém vybrat ten, který pro něj bude ten pravý. Je však pochopitelné, že některé z nich budou oblíbenější než jiné. Tím hlavním, na co lidé koukají, je dostupnost. Může jim být jedno, že například výše úroků je ta nejnižší na trhu, když nemají šanci na ni dosáhnout. Proto jsou zdaleka nejpopulárnější takové, na které dosáhne nejširší škála klientů.

peníze na nové bydlení

Jedním z nich jsou i nebankovní americké hypotéky Americká nebankovní hypotéka. Když před několika lety dorazily i na náš trh, mnozí kroutili hlavou. Říkalo se, a to i mezi odborníky, že nemá moc šancí u nás prorazit, neboť situace v naší republice je odlišná od té v USA. Časem se však ukázalo, že neměli tak docela pravdu. Ačkoliv samozřejmě nejde o ten nejpopulárnější druh, rozhodně má své příznivce, a to i mimo svou cílovou skupinu. Láká je především již zmíněná široká dostupnost, a háčkům, které zde jsou nevěnují příliš pozornosti. To je však chyba, neboť mohou být dost podstatné. Tím hlavním, co některé lidi odrazuje, je fakt, že ona nemovitost se stane jejich majetkem až ve chvíli, kdy kompletně splatí svůj dluh poskytovateli. Do té doby patří legálně jemu, ačkoliv dlužník ji samozřejmě může využívat.

hypoteční kalkulačka

Tato skutečnost může přinášet problémy například ve chvíli, kdy se chceme odstěhovat dřív, než vše splatíme. Také v případě úprav, které vyžadují povolení úřadů, například pokud si koupíme pozemek a chceme si na něm postavit dům, mohou nastat problémy. Náš právní systém totiž stále příliš nebere tento typ hypotéky v úvahu, takže když je potřeba podpis vlastníka nemovitosti, mohou nastat potíže. Proto je dobré si vždy vše dobře promyslet. U koupě nemovitostí, vzhledem k jejich vysokým cenám, to platí dvojnásob. Špatným rozhodnutím bychom zde totiž mohli přijít o skutečně velké částky peněz, což si jen málokdo může v dnešní době dovolit.