Co navštívit ve Zlíně?

1. Zoo Lešná

O této zoo se říká, že je nejkrásnější v České republice. Nachází se asi 10 kilometrů od centra města, a pohodlně se k ní dostanete městskou hromadnou dopravou. Zoo je umístěna do podoby rozlehlého parku, takže vás čeká příjemná procházka mezi stromy, přírodou a bujnou vegetací. Je rozdělena dle kontinentů na Afriku, Asii a podobně. Vychutnáte si tu takové věci jako zátoku rejnoků, kde si můžete pohladit a nakrmit rejnoky, podíváte se na slůně slona afrického, které se narodilo v roce 2021 nebo si můžete prohlédnout zámek z 19. století, který je v zoo umístěn.

lev

2. Jednadvacítka

Mrakodrap stojící v centru Zlína vám poskytne nejen úchvatný výhled, i když ten stojí opravdu za to. V historické budově mrakodrapu máte šanci, po předchozí domluvě, navštívit pojízdnou kanceláří, Jana Antonína Bati, která funguje na stejném principu, jako výtah. Pohybuje se rychlostí 0,75 metrů za sekundu a najdete v ní klimatizaci, umyvadlo s teplou vodou, signalizační zařízení či požární hlásič. Projet se můžete i výtahem páternoster, kterých v České republice mnoho není. Poté se můžete nechat vyvést nahoru na vyhlídkovou plošinu, nebo si dát kávu v kavárně umístěné v posledním patře a vychutnat si výhled na město Zlín, které se pod vámi bude rozprostírat.

výtah

3. Zámek Zlín

V centru Zlína můžete navštívit také zlínský zámek společně s jeho nádvořím. Zámek byl v 16. století přestavěn na gotickou pevnost. Navštívit můžete i přilehlé parky, které k němu náleží a zlínské tržiště, které se nachází hned nad zámkem. Vstup do zámku je zdarma, a můžete ho navštívit každý den, kromě pondělí.

4. Vila Tomáše Bati

Tato vila byla postavená na začátku 20. století pro Tomáše Baťu, který je ikonou města Zlín a zakladatel obuvnického impéria Baťa. Během válečných let byla rodině Baťů odebrána a navrácena jim byla až v roce 1989. V současné době slouží jako sídlo Nadace Tomáše Bati, a odehrává se v ní i většina akcí této nadace. Prohlídka je možná pro menší skupinky a je nutno si ji předem objednat.