Využijte předností LED zářivek

Zářivkové trubice mají jednu podstatnou výhodu. Tou je především jejich tvar. Ať už využijete jakoukoli technologii počínaje inertním plynem na bázi elektrického výboje a konče polovodičovými čipy LED diod, vždy se bude jednat o tenkou úzkou trubičku různých délek, kterou snadno umístíte, kam je třeba.
Celé zářivkové těleso není obvykle širší než tři centimetry a tím pádem jej lze instalovat do úzkých štěrbin, do zúžených pracovních prostor, k osvětlení pracovních stolů a desek, nad kuchyňské linky apod. Výhodou je také celkově malý rozměr, který nevyčnívá nad okolní terén a není tolik náchylný k poškození, jako je tomu u závěsných svítidel.

interiér

Minimální odpadní teplo

LED zářivky nejsou konstruovány jako výbojky plněné plynem, jde o naprosto odlišnou technologii a v průběhu procesu svícení nedochází k zahřívání baňky nebo trubice. Zahřívá se pouze vinutí na cívce přívodního zdroje – transformátoru, který může být dokonce externě od svítidla oddělen. Z tohoto důvodu lze bez problémů tato svítidla nasadit i do problematických míst, která by vznikajícím odpadním teplem trpěla, např. muzejní exponáty ve vitrínách, výrobky z papíru, živé květiny, plastové fólie atd.

Bezpečné svítidlo při pádu nebo úderu

Jedním z největších problémů je u všech osvětlovacích zdrojů náchylnost na poškození a zničení. Zpravidla se roztříští na drobné skleněné úlomky a jejich úklid představuje mnohdy značný problém. Výrobky z LED diod jsou zhotoveny zpravidla z pevného plastu, který maximálně praskne, ale rozhodně se nerozláme na tisíc kousků jako sklo.

schody

Přijatelná barva světla

Současné možnosti technologie výroby polovodičů umožňují využít komplexního světelného spektra barev. Základ vždy tvoří bílé denní světlo, které se podle potřeby zákazníka posouvá do teplejších nebo chladnějších odstínů. Výjimkou nejsou ani tyto výrobky. Snadno tak můžeme volit umělé osvětlení pro pracoviště nebo naopak do odpočinkových zón, kde se uplatní právě příjemné oranžové a žlutavé odstíny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup